YouTube sa pokúsi vysporiadať s nenávistnými komentármi

Sociálna video sieť YouTube sa trápi s častými nenávistnými komentármi. Väčšinou sa jedná o urážky tvorcov videa či iných komentujúcich. V súčasnosti funguje možnosť nahlásenie závadného komentára alebo spamu, avšak YouTube sa pokúsi novým program YouTube Heroes podnietiť ľudí k tomu, aby sa nebáli nahlásiť závadné komentáre.

Účastníci programu budú takzvaní Hrdinovia YouTube a budú vytvárať lepšie prostredie na tejto sociálnej sieti. Okrem nahlasovania komentárov budú nabádaní aj k odovzdávaniu titulkov, alebo aby odpovedali na otázky na fórach spojených s YouTube. Google, majiteľ YouTube, si od tohto počinu sľubuje rýchlejší moderovanie diskusií pod videami a celkovo zmenu prostredia k lepšiemu. Samotní Hrdinovia však nebudú môcť zmazať komentáre automaticky. Táto možnosť stále zostane v rukách zamestnancov YouTube, ktorí budú reportované komentáre kontrolovať.

Ohodnotenie snaživcov?

Každý užívateľ sa môže prihlásiť do programu na tejto adrese. Na tzv. Hrdinov čakajú rôzne odmeny, ktoré sa im budú otvárať postupne pri zvyšovaní užívateľskej úrovne. Pre novú úroveň potrebujete tisíc bodov (jeden Identifikovaný komentár = jeden bod). V každom leveli používateľa čakajú odmeny. Tie však nie sú nijako lákavé.

Užívateľ získa pri zvýšení levelu napríklad lepšie možnosti reportovania, možnosť četu s ďalšími účastníkmi či pozvánky na video workshopy, kde sa budete učiť o YouTube.

Projekt sám o sebe je dobrou myšlienkou a plánom, ako urobiť YouTube lepšie, avšak samotná motivácia pre reportovanie je nadmieru slabá, až smiešna.