YouTube Go určený pre offline sledovanie

V rámci služby Youtube RED existuje funkcia pre ukladanie videí do zariadenia, vďaka čomu ich môžete zhliadnuť aj v momente, kedy nemáte dostupné pripojenie k internetu. Táto novinka bola predstavená prvýkrát pre indický trh a teraz je dostupná v niekoľkých krajinách. Youtube predstavil ďalšiu možnosť sledovania videí bez pripojenia k internetu, respektíve sa jedná o samostatnú aplikáciu YouTube Go.

Skôr ako budete nadšený ohľadne novinky treba spomenúť, že aplikácia ako taká nie je v túto chvíľu ešte dostupná a zrejme sa jej prvýkrát dočkajú v Indii. Či sa niekedy rozšíri aj do ďalších krajín vrátane Slovenska, nevieme. V túto chvíľu sa môžete maximálne zaregistrovať na oficiálnej stránke, ktorá vás následne bude informovať, kedy bude Youtube Go dostupná.

V základe sa jedná o jednoduchú aplikáciu, ktorá umožňuje sťahovať Youtube videa do zariadenia, pričom si možno vybrať aj kvalitu / veľkosť stiahnutého súboru. Bonusovou funkciou je možnosť zdieľania blízkemu zariadeniu aj bez pripojenia k internetu.

YouTube tak reaguje na menšiu dostupnosť bežných pripojení v niektorých častiach sveta. Asi je nepravdepodobné, že by sme sa YouTube Go dočkali v dohľadnej budúcnosti. Väčšia pravdepodobnosť je, že sa u nás spustí Youtube RED, kde je takáto funkcia obsiahnutá.