Nová aplikácia Google Trips pomôže plánovať dovolenku a výlety

Google Trips - aplikácia na výlety

Seznam.cz ponúka napríklad v čechách službu Môj batôžtek, ktorá vám pomôže s plánovaním výletov a návštev zaujímavých lokalít. V podstate išlo o konkurenčnú výhodu českej firmy. Teraz ale prichádza Google so službou Trips. Hoci v aplikácii chýba česká a slovenská lokalizácia zatiaľ, tak ponúka podobné funkcie. Google v podstate využil dáta z Google Map a postavil nad nimi aplikáciu, ktorá napomáha s organizovaním výletov a návštev miest.

Google Trips čerpá síce dáta z Google Map, ale je tu napojenie aj na Gmail, odkiaľ si môže získať napríklad aj informácie o rezervácii hotela či letenky. Následne si v aplikácii vyberiete zaujímavé lokality, reštaurácie a podobne. Pomocou hviezdičky si ich uložíte do zoznamu, odkiaľ ich máte kedykoľvek k dispozícii. Všetky dáta možno uložiť do smartfónu, aby ste všetko nemuseli dohľadávať v danej lokalite s využitím drahšieho internetového pripojenia.

Ak sa napríklad nachádzate následne v nejakej krajine, máte k dispozícii i prehľad základných informácií. Dozviete sa, ako sa dostať z letiska, aká je maximálna rýchlosť pre autá alebo akou menou sa platí. Google Trips sa nachádza vo verzii 0.0.4 a ide teda o beta službu. Rozhodne nie je dokonalá a je potrebné zapracovať na doplnkových funkciách, rovnako ako na lokalizácii. Rozhodne sa jedná o zaujímavý počin.