Google mapy pre malých podnikateľov

Google nie je iba o chutnom autíčku, ktoré mapuje terén a pár fotkách, ktoré si je možné dohľadať, ale aktívne pracuje na pomoci a rozvíjaní reklamy ohľadne malých a stredných podnikateľov. Novinkou sú reklamy a recenzie na Google mapách. Možno ste to už zažili, že pri vyhľadávaní cez aplikáciu sa vám zobrazia firmy v okolí a navrchu sú označené fialovým bodom. To sú presne tie, ktoré majú predplatenú reklamu v danej lokalite. Vychádzame z klasického PPC tvorenia kampane, akurát, že táto je viac zameraná na presnú lokáciu nášho zákazníka. A samozrejme, základná vec, kto je na prvých pozíciách vyhľadávania, na toho zákazníci kliknú. Nech je to už autoservis, nočný klub alebo salón krásy. Takže tu máme ďalšiu generáciu lokálneho vyhľadávania.

Čo môže byť príjemnejšie, ako keď vlastníte reštauráciu napríklad v Nitre, náhodný, hladný turista si zadá do vyhľadávania spúšťací výraz a v prvom riadku sa zobrazí vaša reštaurácia s výzvou na navigáciu? Už snáď iba spokojný, najedený turista vo vašej reštaurácii.

Ďalšou novinkou v Google mapách sú recenzie na miesta, kde ste sa nachádzali. Po príchode do uvedenej lokácie vás aplikácia vyzve k zdieľaniu skúseností, názorov a celkového hodnotenia daného miesta. V záujme budovania kvalitných produktov, aj táto časť pomáha Google, na základe hodnotení reálnych návštevníkov, selektovať podniky a miesta, ktoré následne odporúča ďalším zákazníkom.

Je to cesta, ako sa dá vďaka kvalitnej práci a spokojným zákazníkom budovať dobré meno a získavať nových zákazníkov.

Vylepšeniam v Google mapách sa budeme venovať v nasledujúcom článku, keďže máme pár bodov, ktoré naisto stoja za zmienku a pozornosť každého podnikateľa.


Hľadáte pomoc pri budovaní dobrého mena svojej firmy a získavaní nových zákazníkov? Poradíme vám!

Zbierate novinky zo sveta online marketingu?

Zaregistrujte sa a získate pravideľne informácie, ktoré pomôžu podnikaniu v akejkoľvek oblasti.