Aktualizácia Gmailu prinesie krajšie maily

Iste sa vám niekedy stalo, že ste otvorili prichádzajúci e-mail, ktorý je optimalizovaný pre desktop a na telefóne sa teda čítal pomerne ťažko. Také často bývajú reklamné maily, alebo napríklad maily z vašej banky. Písmenká sú malinké, čítajú sa ťažko a je potrebné si ich ručne približovať. Asi súhlasíte, že v dnešnej dobe to nie je efektívne. Našťastie, skorá aktualizácia Gmailu prinesie nové pravidlá a možnosti.

E-maily vytvorené s responzivným dizajnom sa potom budú správať rovnako. Na desktope sa zobrazia tak, ako ich teraz poznáte, ale na smartphone sa ich obsah preskupení tak, aby bol dobre čitateľný. Texty, odkazy aj tlačidlá sa teda budú používať oveľa ľahšie.

A podobné zlepšenie uvidíte aj na desktope. Ak vám príde mail, ktorý je naopak optimalizovaný pre smartphone, bude sa môcť prispôsobiť veľkosti vášho monitora, aby sa pohodlnejšie čítal.

Tieto drobné zmeny vítame a sme radi, že sa mailová komunikácia zase po rokoch dostáva o niečo ďalej. A pokiaľ medzi čitateľmi máme e-mailových dizajnérov, môžete sa pozrieť na Google Apps Developer blog, aby ste žmurkli na podrobnosti o tom, čo budú novinky znamenať pre vás.