Youtube spúšťa sociálnu sieť

Ak máte nejakého svojho obľúbeného YouTubera a chcete vedieť viac, čo robí, musíte ho sledovať aj na sociálnych sieťach ako Facebook alebo Twitter, kam posiela menšie aktualizácie. Respektíve informácie, ktoré sa nehodia do videa alebo nie je nutné kvôli nim natáčať celé video, prípadne sa jedná o drobné aktualizácie. Teraz ale Youtube zapracoval aj na tomto nedostatku, keďže spúšťa sekciu Komunita.

V tejto chvíli je novinka dostupná len u niekoľkých kanálov, kde sa medzi bežnými záložkami ako Domovská stránka, Videá a Zoznamy videí objavila Komunita. Práve tá obsahuje drobné aktualizácie od tvorcov konkrétneho youtube kanálu. Príspevky môžu okrem textu obsahovať aj obrázky.

Aplikácia Youtube pre mobily je už na túto novinku pripravená. Pri prihlásení k odberu možno vybrať frekvenciu upozornenia a či chcete dostávať aj notifikácie na príspevky zo sekcie Komunita.

Zaujímavosťou je, že napríklad oproti Facebooku môžete hlasovať aj palcom dolu, nielen teda palcom hore. Príspevky v Komunite možno komentovať, avšak nečakajte nejaké rozsiahle možnosti alebo vetvenia, ale ide o hlasovanie pri komentároch. Ešte nie je všetko dokonalé, chýbajú niektoré funkcie a navyše obrázky nie je možné zväčšovať. Na druhú stranu takto nemusí YouTuber dávať textové aktualizácie okolo svojho diania na iné sociálne siete. Teraz postačí jedna aplikácia, Youtube. V tomto momente sa stále jedná o exkluzívnu funkciu pre niekoľko kanálov. Ak sa chcete pozrieť na živú ukážku, navštívte napríklad vlogbrothers.


Zaujímajú vás novinky zo sveta marketingu, technológií a internetu?

Zaregistrujte sa k odberu noviniek a budete ich mať medzi prvými.