Snapseed od Googlu získava výraznú aktualizáciu

Googlom pred štyrmi rokmi zakúpená aplikácia Snapseed získava zaujímavú aktualizáciu. Nejedná sa však o nijako dych berúci update, avšak aj tak sa vývojári snažili natoľko, aby to stálo za pozornosť. Pribudli pomerne užitočné funkcie.

Aké novinky sa v aktualizácii objavili?

Verziu 2.9 bola uvoľnená minulý týždeň. Editor fotografií teraz rozpoznáva tvár a skrášli ju. Nejedná sa síce o nijako prevratnú funkciu, obdobné úpravy ponúka priamo aj fotiaca aplikácia. Tzv. beautification rozpozná tvár a pokožku zosvetlí oproti iným častiam fotografie, zjemní pokožku a vyhladí rôzne nečistoty a "eye clarity" zjasní oči. Okrem toho je teraz možné upravovať nastavenie bielej farby, teplotu farieb a nádych fotografie (tint). Ďalšou novinkou je mód perspektívy, ktorý umožní roztiahnuť fotku do panoramatického stavu.

Dôležitou funkciou, ktorú skoro žiadny editor neponúka, je možnosť uloženia fotografie pomocou bezstratového formátu PNG, alebo do formátu JPG a to v rôznych veľkostiach. Aplikáciu už zaznamenala celkom cez desať miliónov zhliadnutí, čo je podobné ako u Prisma.


Zaujímajú vás novinky zo sveta marketingu, technológií a internetu?

Zaregistrujte sa k odberu noviniek a budete ich mať medzi prvými.